0 462 800 0 800 0 544 292 0 724
Aya Klinik Telefon Numarası
shadow

Cellulite Treatment


Sellülit Tedavisi : Radyofrekans

 

FDA tarafından şu ana kadar "Sellüliti etkili biçimde tedavi eden ilk medikal cihaz" onayı alan Velasmooth üç teknolojiyi bir arada bulundurmaktadır. Bi-polar radyofrekans, kızıl ötesi ışık ve vakum. Bu özellikleri sayesinde sellülit görünümünün giderilmesi, cilt sıkılaşması , bölgesel incelme sağlanabilmektedir.Geniş alanlarda kullanılabilen ve özellikle sellülitli bölgelerde tercih edilen geniş başlığı dışında küçük başlığı ile de yüz, boyun, kol gibi küçük alanlarda cilt sıkılaştırma amacıyla kullanılabilmektedir.

 

İnfrared ve radyofrekans enerjisinin kullanımıyla ortaya çıkan ısı, derinin alt tabakalarına ulaşarak yağ hücrelerinin enerji kullanımını arttırır. Yağ hücresi içindeki trigliseridlerin kullanılması sayesinde hücre içi yağ azalır ve yağ hücresi küçülür.

 

Vakum uygulayarak emme işlemi yapan iki mekanik silindirin yardımıyla bölgesel kan akımı arttırılır ve aynı zamanda dokular arası alanda ödeme neden olan, hapsolmuş sıvı hareket ettirilerek lenfatik dolaşıma karışması sağlanır.

 

Bu özellikler sayesinde daha ilk seanslarda bile sellülit görünümü hafifler.Yağ dokunun azalması sayesinde vücut kontürü düzelir. Radyofrekans enerjisi aynı zamanda cildin gerginleştirilmesi ve toparlanması amacıyla da kullanılmaktadır. Bu özelliği sayesinde sadece selülitlerin ortadan kaldırılması için değil aynı zamanda yüz ve boyunda sarkmaları azaltmak, yüz ovalinin belirginleşmesi ve yüz cildinin sıkılaşması için de etkili olmaktadır.

 

Haftada iki kez olmak üzere 15 seans önerilir. İlk 5 haftada hasta değişimi fark eder. Elde edilen sonucun kalıcı olmasını sağlamak amacıyla ayda bir devam seansı uygulanabilir. Her seans 45-60 dakika sürer. Bu süre uygulama yapılan alanın büyüklüğüne göre artıp azalabilir. İşlem yapılan alanlarda cildin ısınmasına bağlı hafif kızarıklıklar oluşabilir. İşlemden sonra uygulama bölgesinde bir kaç saat süren bir ısı artışı hissedilir. İşlemin ardından günlük aktivitelerde kısıtlama yoktur.

 

Velasmooth liposuction sonrasında iyileşmeyi hızlandırmak, ödemlerin daha çabuk giderilmesini sağlamak amacıyla da kullanılmaktadır.

 

 

Sellülit Tedavisi : Pressoterapi

 

Pressoterapi diğer adıyla 'pnömotik kompresyon' temel olarak basınç sistemiyle çalışır. Mekanik etkiyle lenfatik ve genel dolaşım drenajı sağlar. Ödem ve sellülit poblemlerinde etkin sonuçlar elde edilen bir tedavi yöntemidir.

 

Sellülit, özellikle kadınlarda oluşur. Ergenlik, doğum ve menapoz dönemlerinde hormonal değişikliklerle tetiklenebilir. Yanlış beslenme ve hareket azlığı ile artar. Genellikle kalıtsal zemin taşıyan bir hastalıktır. Temelde, adiposit adı verilen deri altı yağ hücre gruplarının, kan ve lenf dolaşımını bozmasıyla oluşur. Zamanla adipositlerin arasında gelişen fibrotik bantlar sebebiyle deride çöküntüler ve çıkıntılar oluşur. Görüntü 'portakal kabuğu' şekline benzetilir.

 

Pressoterapi sonucu estetik açıdan görünümün düzelmesinin yanında mevcut dolaşım bozukluğu giderildiği için toksinlerin vücuttan atılması da kolaylaşacaktır. Pressoterapi ile sellülit problemi haricinde ödemli, ağrılı bacak durumlarında da rahatlama sağlanmaktadır. Pressoterapi, genellikle problemin durumuna göre tek başına veya diğer sellülit ve bölgesel incelme tedavilerine(karboksiterapi, mezoterapi vb. ) ilave olarak yapılabilir. Genellikle haftada iki kez planlanan, ortalama yarım saat süren uygulama şeklindedir.

 

Uygulama sayısı kliniğimiz uzmanlarının muayenesi sonrasında, problemin şiddetine ve uygulanan diğer tedavi protokollerine göre belirlenir.