0 462 800 0 800 0 544 292 0 724
Clinical Aya Phone Number
shadow

Dolgu İşlemleri


Dolgu İşlemleri Nedir?

 

Yıllar ilerledikçe yerçekimi, güneşe maruz kalma ve defalarca yapılan yüz mimikleri ile gülme çizgileri, ifade çizgileri ve göz etrafında kaz ayağı olarak isimlendirilen derin çizgiler oluşur. Dolgu maddeleri bu çizgi ve kırışıklıkları doldurarak cilde daha düzgün, daha genç bir görünüm kazandırırlar.

 

Dolgu maddesi olarak pek çok farklı molekül ortaya konmuştur. Kliniğimizde daha çok kalsiyumhidroksiapatit (Radiesse) ve hyaluronikasit(Surgiderm, Resytlene, Hyacorp vb) kullanılmaktadır. Birbirlerine karşı bazı üstünlükleri vardır. Sizin için hangisinin uygun olduğu doktorunuz tarafından sizinle tartışılacaktır. Ayrıca bu alanda ürün yelpazesi sürekli yenilenmektedir. Bunlara ilgi duymamız da kaçınılmazdır.

 

Dolgu İşlemleri Nasıl Yapılır?

 

Dolgu maddesi enjeksiyonu genellikle anestezi gerektirmez. Bazen yüzeyel anestezikler kullanılabilir. Ya da bölgesel uyuşturmalar yapılabilir. Uygulama 15-20 dakika gibi kısa bir sürede yapılır. Kişi etkisini anında görür. Genellikle 10 gün kadar sonra kontrole çağrılırsınız ve gerekli olursa ilave uygulama yapılabilir.

 

Nazolabial çizgiler (burun kanatlarından dudak köşelerine inen çizgi), kırışıklıkların doldurulması, dudak şeklinin vurgulanması ve hacminin arttırılması, asimetrik dudakların düzeltilmesi, çökük alanların doldurulması, elmacık kemiklerinin ya da yanakların belirginleştirilmesi, el rejuvenasyonu başlıca uygulama alanlarıdır.

 

Belirgin bir yan etkisi ve riskleri yoktur. Bu nedenle işlem öncesi herhangi bir test yapılmasına gerek duyulmaz. Uygulama sonrası küçük kızarıklıklar ve şişlikler oluşabilir. Bunlar kişinin cilt tipine göre birkaç saat ila birkaç gün içinde kaybolur.

 

Tedavi sonrası birkaç gün aşırı sıcak ve soğuktan kaçınmak dışında dikkat etmeniz gereken bir şey yoktur.