0 462 800 0 800 0 544 292 0 724
Aya Klinik Telefon Nummer
shadow

Gesichtsverjüngung


Yüz Gençleştirme : Nd:YAG Lazer

 

Son yıllarda yüz gençleştirmede lazer yaygın olarak kullanılmaktadır. Cilt sıkılaştırmak, gözenekleri daraltmak, parlak bir görünüm vermek ve cilt üzerindeki ince kırışıklıkları gidermek için lazer uygulamaları en yeni eğilimlerdendir.

 

Nd:YAG laser, nob-ablative (soymadan, yara oluşturmadan, invaziv olmayan ) yüz yenileme işlemlerinde kullanılır.Genellikle 1 ay aralıklarla birkaç oturum yapılır.Er:YAG laser ile kombine kullanımı başarı şansını artırır.Uygulama günübirliktir. İşlem süresi kısadır.

 

 

Yüz Gençleştirme : Er:YAG Lazer

 

Yüz gençleştirme ve yenilemede artık altın standart, fraksiyonel ya da non-fraksiyonel yöntemlerle laser uygulamalarıdır.

 

Er:YAG laser bu işlemler için idealdir. Fraksiyonel seçenekleri hastaya göre değiştirilebilir.

 

Ablativ ve nonablativ işlem yapma imkanı da sunar.

 

Genellikle 1 ay aralıklarla 4 oturum gerçekleştirilir.

 

İşlem ağrılı olabilir.

 

Nd:YAG lazer ile kombine edilebilir.

 

İşlem derinliğine bağlı olarak birkaç gün işinizden kalabilirsiniz.

 

 

Yüz Gençleştirme : Mezoterapi

 

Mezoterapi ilaçların sorunlu bölgeye direkt uygulanması esasına dayanır. Lokal yağlanma, sellülit, saç dökülmeleri ve akne izlerinin tedavisinde kullanılır. Ayrıca cilt gençleştirme-yenileme tedavilerine de yardımcıdır.

 

Bel, basen, karın, üst bacak, omuz, kol gibi yağlanmaya müsait bölgelerde bölgesel incelme ve sellülit tedavisinde kullanılır. Bu yöntemde sorunlu bölgeye lipolitik (yağ eritici) ilaçlar, dolaşım düzenleyici ilaçlar, tonus arttırıcı (sıkılaştırıcı) ve sellülit giderici ilaçlar enjekte edilir. İlaçların yoğunluğu ve karışımı kişiye göre değişmektedir.

 

Mezoterapi tedavisinin sonuçları uygulanan bölgeye ve problemin yaygınlığına göre değişir. Sellülit ve bölgesel incelmede mezoterapi sonuçları ilk birkaç tedaviden sonra görülür.

 

Hastalar mezoterapiden sonra sağlıklı bir yaşam sürdüğü, uygun diyet ve düzenli egzersiz yaptığı müddetçe mezoterapinin etkinliği kalıcıdır. Sellülit tedavisinde etkinliğin kalıcılığını arttırmak için yılda bir iki kez uygulama devam ettirilmelidir.

 

Hastaların büyük çoğunluğu mezoterapi tedavisinde ağrıdan şikayetçi olmazlar. Kullanılan mezoterapi iğnesinin çapı çok incedir (yaklaşık bir saç teli kalınlığında) uzunluğu ise 4-6mm kadardır. Bu sebeple mezoterapi işlemi sırasında az ağrı oluşur.

 

Mezoterapinin yan etkilerinin çoğu hafif ve geçicidir. Mezoterapi sonrası hafif yanma, kaşıntı, morluk ve kızarıklık sık görülen yan etkilerdir. Mezoterapi sonrası çoğu morluk bir hafta içinde geçer. Bu süre kişiden kişiye değişebilir.

 

Mezoterapiden hemen sonra günlük aktivitelere dönülebilir. Mezoterapi tedavisinden sonraki 8 saat içinde sıcak duş alınmamalıdır.