0 462 800 0 800 0 544 292 0 724
Aya Klinik هاتف
shadow

العناية بالبشرة الطبية


Medikal Cilt Bakımı : Oksiterapi

 

Oksiterapi saf oksijenin cildin alt tabakalarına iğne kullanılmadan basınçla enjekte edilerek, uygun moleküler yapıdaki ürünlerin cilde yedirilmesi işlemidir.

 

Oksijen terapi uygulanmaya başlandığı ilk andan itibaren, oksijen aktivatörlü ürün ve oksijen cildin alt katmanlarına kadar ulaşır. Kan dolaşımı hızlanır. Toksinlerin atılması kolaylaşır. Ve böylece hücre yaşlanması gecikir. Ayrıca oksijen terapi cilde belirli bir basınçla uygulandığı için masaj etkisi yapar ve böylelikle kollajen ve elastin sentezini de uyarır.

 

Kırışıklık, leke ve akne tedavisinde kullanılır. Alın, göz çevresi ve dudak etrafında oluşmuş kırışıklıklar etkin uygulama alanlarıdır. Saf oksijen ve özel ürünler ile hasar görmüş cilt hücreleri yenilenmekte ve yeniden yapılandırılarak cildin daha genç bir görünüme kavuşması sağlanmaktadır. Risksiz, güvenli ve doğal bir yöntemdir.

 

Kliniğimizde teknolojik olarak en yeni oksijen terapi cihazı kullanılmaktadır.

 

 

Medikal Cilt Bakımı : Mikrodermabrazyon

 

Mikrodermabrazyon alüminyumoksit mikrokristallerinin yüksek basınçla cilde (yüz, dekolte, eller) püskürtülerek cildin yüzeysel tabakalarının aşındırılması prensibine dayanan invaziv olmayan bir yöntemdir. Bu işlemde cilt yüzeyine temas eden mikrokristaller yumuşak bir soyma işlemi yapmaktadır. Bunun neticesinde ortaya çıkan ölü hücreler ve deri artıkları cihazın vakum sistemi tarafından emilmektedir.

 

Mikrodermabrazyon kürleriyle cilt kanlanması artar. Bu sayede hücre yenilenmesi sağlandığı için pürüzsüz ve sağlıklı bir cilt ortaya çıkmış olur.

 

Sağlıklı kişilerde de yılda bir kez uygulanabilir. Mikrodermabrazyon anestezi gerektirmeden uygulanabilen ağrısız, yan etki ve riskleri az olan bir tedavi yöntemidir. İşlemden hemen sonra kişi günlük aktivitelerine rahatlıkla dönebilmektedir.

 

Kliniğimizde Crystal Clear teknolojisiyle mikrodermabrazyon işlemi 20- 30 dakika süren seanslar şeklinde yapılmaktadır. Seanslar birer hafta aralıklarla tekrarlanır. Etkin bir sonuç elde etmek için mevcut probleme göre değişen 8-10 seanslık bir tedavi programı gerekir. Seans sonrası uygulama bölgelerinde başta kızarıklıklar olmak üzere renk değişiklikleri olması normaldir. Bunlar kısa sürede kendiliğinden geçer. Kızarıklık sonrası ciltte pullanarak dökülmeler beklenebilir.

 

Yaz aylarında uygulama yapılması uygun değildir. İyileşme süreci boyunca solaryum, güneş, makyaj ve cilde elle müdahaleden kaçınmalıdır.

 

 

Medikal Cilt Bakımı : Cilt Bakımı

 

Sadece estetik açıdan değil, sağlık açısından da cildimizin bakımına özen göstermek, yaşımız ilerledikçe oluşacak kırışıklık ve deformasyon gibi problemlerin önlenmesi bakımından çok faydalıdır. Aksi takdirde UV ışınları, makyaj, serbest radikaller, sigara, stres, hava değişimleri ve yanlış beslenme cildimizi olumsuz yönde etkiler ve genç yaşta olmamıza rağmen yorgun ve yaşlı görünmemize neden olur.

 

Cildimizin canlılığı, parlaklığı ve diriliği en önemli sağlık göstergelerindendir.

 

Kliniğimizde klasik ve spesifik bakımlar olmak üzere her tip cilt sorununa yönelik farklı uygulamalar mevcuttur. Cilt bakımı yaparken doğru ürün seçimi çok önemlidir. Kliniğimiz, müşterilerine ayrıcalıklı olduklarını hissettirmek için Dr. Schrammek cilt bakım ürünlerini doğru tercih olarak görmektedir. Dr. Schrammek ürünleri tamamen bitkisel kökenlidir.

 

Cilt bakımı işlemi ortalama bir saat sürer ve bu süre içinde sırası ile süt ve tonik ile temizleme, peeling, buhar, serum ve ampul emilimi, yüz masajı, maske, yüksek frekans ve kremleme işlemleri uygulanır. Bu uygulamalar ile cilt temizlenir, tıkalı gözenekler açılır, kan dolaşımı hızlandırılır, cilt ölü hücreler ve siyah noktalardan arındırılır. Nem depo edici ve hücre yenileyici işlemlerle taptaze canlı bir görünüm ortaya çıkar.